Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kilka pytań na temat komputera

Cześć, znam się na komputerach i takich rzeczach, ale próbuję dowiedzieć się więcej o sprzęcie i budowaniu komputerów. Mam więc kilka pytań do zrobienia i mam nadzieję, że ktoś może mi pomóc. więc oto idzie:   -------------------------------------------------- -------------------------------------------------- ----     Dyski twarde   1: Co to jest bufor? 2: Co to dokładnie oznacza przez 15000 obrotów na minutę 3: Jaki jest interfejs 4: Jestem pewien, że im wyżej tym lepiej, ale co to jest dobra pojemność teraz-a-dni ____________________________________________   Płyta główna   1: Do czego służy chipset 2: Jaki dobry typ
Reply

Dziękuję człowieku, że mi pomogłeś. Znalezienie tego wszystkiego zajęłoby mi znacznie więcej czasu, cieszę się, że tu się przedstawiłem.
Reply

Dla karty graficznej, oto jest. Napisałem o tym poradnik. http://www.ucforum.net/showthread.php?t=19484
Reply

Wiem prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o kartach wideo, ale nic złego w czytaniu, może coś przeoczyłem. thx dawgster
Reply

Są też napędy wychodzące lub wyłączone, które będą miały bufor 16 MB. Raptor Western Digital to dysk SATA o prędkości 10 000 obr./min. Jest to drogie, ale najlepsze dla konsumenta.
Reply

Zacytować: Napisał pierwotnie MisterFizzle Są też napędy wychodzące lub wyłączone, które będą miały bufor 16 MB. Raptor Western Digital to dysk SATA o prędkości 10 000 obr./min. Jest to drogie, ale najlepsze dla konsumenta. 10 000 obrotów na minutę spowodowałoby więcej hałasu i gorąca. Ale podoba mi się ten rozmiar bufora 16 MB. Zacytować: 1: Do czego służy chipset Chipset będzie pochodził z mikroukładów Northbridge n Southbrigde. Zacytować: > 3: Czym jest Buss. np. FSB Autobus naprawdę nie jest zbyt ważny ... nic, o co musisz się martwić (Heh, nawet się tym nie przejmuję) Ale myślałem, że wyższy autobus będzie b lepszy. 200 x 10,5 zapewni lepszą wydajność niż 166 x 12,5. (Mnożnik FSB x) Przeczytaj więcej informacji o CHIPSETACH tutaj: http:
Reply

Zacytować: Originally Posted by DC-CLOWN Płyta główna 1: Do czego służy chipset 2: Jaki dobry typ / prędkość teraz-a-dni Chipset komunikuje się pomiędzy wszystkimi urządzeniami I / O, pamięcią i procesorem. PCI, AGP, porty szeregowe, porty IDE, dźwięk, itp .... Najlepszy chipset zależy od wielu rzeczy. Procesor jest główną fakturą, a najlepiej zwyczajnie jest kwestią opinii. Najbardziej popularne, jak sądzę, są nForce2 i nForce3. Zacytować: Originally Posted by DC-CLOWN Edytor 1: Co robi MHz GHz i MB dla procesora 2: Co to jest gniazdo 3: Czym jest Buss. np. FSB GHz / MHz to częstotliwość, na której działa procesor. To jest dobry punkt odniesienia dla władzy, ale to już nie jest prawdą. MB jest zwykle tym, ile masz barana. Ram jest bardzo szybki i przechowuje dane po odczytaniu z dysku twardego. Gniazdo jest tym, co trzyma procesor na płycie głównej. Różne typy procesorów mają różne gniazda. Szybkość magistrali jest częstotliwością przenoszenia danych na płycie głównej. Chcesz, żeby to było tak wysokie, jak to tylko możliwe. 400/500 Mhz jest normalne w dzisiejszych czasach.
Reply

Ale myślałem, że wyższy autobus będzie b lepszy. 200 x 10,5 zapewni lepszą wydajność niż 166 x 12,5. (Mnożnik FSB x) Masz rację ... ale jeśli nie masz podkręcania, to naprawdę nie jest to coś, o czym musisz wiedzieć, jak współczynnik gniazdowy zarówno płyty głównej, jak i procesora.
Reply

Users browsing this thread: 1 Guest(s)